Mobil Ödeme İşlemcisi Stripe Bitcoin Kabulünü Durduruyor

9 milyar dolarlık değerlemeli mobil ödeme işlemcisi olan Stripe

buyantibiotics24.net

, Bitcoin entegrasyonunu azaltmaya başladığını resmi olarak açıkladı. Stripe müşterileri, önümüzdeki üç ay içinde Bitcoin ödemelerinden çekilmeye teşvik edilecek. Belli bir süre sonra Bitcoin artık kabul edilmeyecek.

Stripe, 2015 yılında Bitcoin’i sistemine entegre etti. Platformu kullanan tüm satıcıların Bitcoin ödemelerini kabul etmesine izin verdi. Pekçok kişi bunu Bitcoin’in geleceği için iyi bir işaret olarak görüyordu, ancak yüksek ücretler ve yavaş işlem onaylamaları büyük problemler yarattı.

Stripe

, Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak terk etmesinin nedeni olarak onaylama sürelerini ve yüksek ücretler olarak gösteriyor ve şöyle açıklıyor:

“Bu problemler, Bitcoin’in ödemeler için daha az faydalı olmasına yol açtı. İşlem onayı saatleri önemli ölçüde arttı; Bu da para birimleri cinsinden işlemlerin başarısızlık oranının artmasına neden oldu. (İşlemin teyit edildiği zamana kadar, Bitcoin fiyatındaki dalgalanmalar sonucu işlemde “yanlış” miktar oluşması sonuçları doğurdu.) Ayrıca, ücretler çok artmıştır. Normal bir Bitcoin işlemi için Bitcoin işlemlerini banka ücretleri kadar pahalı hale getiren onlarca dolarlık masraflar ortaya çıkmıştır. ”

 

Stripe bir bütün olarak kriptokrasi konusunda iyimser kalıyor ancak şirket Bitcoin’i bir ödeme ağından çok bir varlık olarak görüyor:

“Bit genişliği sınırlarına ulaşıldığında geçen iki yıl içinde Bitcoin, değişim aracı olmaktan çok varlık sahibi olmak için daha iyi hale gelmiştir. Bitcoin topluluğunun elde ettiği genel başarı göz önüne alındığında, bu yol boyunca oluşan problemler ile başa çıkmak çok zor hale geldi.

 

Altcoinlere giriş

Stripe, diğer birçok altcoini Bitcoin e rakip olarak gösteriyor ve şunları ekliyor:

“OmiseGO hırslı ve akıllı bir öneri; daha geniş anlamda, Ethereum birçok yüksek potansiyel proje üretmeye devam ediyor. Maddi kullanım artmaya devam ederse Stellar’a (tohum yatırımı sağladığımız) destek ekleyebiliriz. Bitcoin Cash, Litecoin veya başka bir Bitcoin varyantının işlem sürelerini ve işlem ücretlerini çok düşük tutarak önemli popülerlik kazanması olası. ”

Tüm bunlara rağmen, şirketin “daha iyi” olarak nitelendirilen altcoinlerden hiçbirini kendi platformuna entegre etmeyi yakın zamanda planlamıyor.

 

Değişebilir

Stripe, gelecekte Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak yeniden düşünmek için açık kapı bıraktı:

“Lightning yada diğer çözümler ile hızlı ödemelerin mümkün olabileceği ile ilgileniyoruz. Bitcoin’in kendisi gelecekte tekrar ödeme yapılabilir hale gelebilir.”

Segregated Witness in yavaştan alınmasıyla Bitcoin’in blokajını arttırma planlarının etkili bir biçimde ölmesiyle, tüm gözler Lightning Network e döndü. Lightning Network oldukça uzun süredir geliştirme aşamasında ve birkaç rakip uygulama bulunmakta. Bununla birlikte bunların hiçbiri, genel kullanım için güvenli veya uygun sayılmamaktadır. Stripe, Steam ve diğerleri Bitcoin ödemelerini kabul etmeyi bıraktığında, para birimi ödemeler için uygun bir ağ olarak kabul edilirse, Lightning Network ün daha iyi bir çözüm sunacağı açıktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir